II. Medievisztikai Vándorkonferencia Debrecenben

II. Medievisztikai Vándorkonferencia Debrecenben 2024. május 23-24-én.

2024. május 23. és 24. között a Debreceni Egyetem Történelmi Intézete ad otthont a második alkalommal megrendezett Medievisztikai Vándorkonferenciának.

A konferencia egyik célja egy olyan fórum megteremtése, ahol a középkori műhelyekhez tartozó intézetek és doktori iskolák, középkori történelemmel foglalkozó hallgatói a szakmai szcénával megismertethessék kutatási eredményeiket. Másik célja, hogy diskurzust teremtve segítse elő a pályakezdő fiatalok további kutatásait.
A konferencia nemcsak a doktoranduszok, hanem a hazai középkorkutatás friss kutatási eredményeibe is betekintést enged a medievisztikai könyvbemutató révén.
A konferenciát a hagyományokat követve plenáris előadások keretezik, melyeket a hazai medievisták kiemelkedő kutatói tartanak.

A konferencia programfüzete elérhető itt.