Meghívó a Kiss András Emléknapra

"

Idén 100 éve született Kiss András kolozsvári levéltáros, amely évforduló alkalmából a Debreceni Egyetem Történelmi és Néprajzi Iskolája, a DAB Társadalomtudományi és Történelmi Szakbizottsága, a Nemzetközi Inter-regionális Társadalomtörténeti és Néprajzi Kutatóközpont, illetve a Magyar Nemzeti Levéltár Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltára tudományos konferencia keretében emlékezik meg a romániai magyar levéltáros, történész személyiségéről és munkásságáról. Az emléknap délutáni programja az MNL Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltárában folytatódik, ahol tanítványai és pályatársai idézik fel az ünnepelt életművét.

Időpont: 2022. november 3. 10 óra

Helyszín: DE Történelmi Intézet Könyvtára (III. emelet, 316. szoba); MNL SzSzBML Kutatóterme (Nyíregyháza, Széchenyi u. 4.)

A konferencia részletes programja ide kattintva érhető el.