Recenzió a “Das Konzil von Konstanz und Ungarn” című tanulmánykötetről

Rangos folyóiratban született recenzió a Lendület “Magyarország a középkori Európában” Kutatócsoport eredményeit összefoglaló tanulmánykötetről.

A Gesellschaft für Konziliengeschichte e.V. által kiadott Annales Historiae Conciliorum című folyóirat hasábjain Ansgar Frenken tollából összefoglalás jelent meg a Das Konzil von Konstanz und Ungarn címmel megjelent tanulmánykötetről. A folyóirat szerkesztőbizottságának tagjai a Pontificia Università della Santa Croce és a University of Vienna oktatói.

A Konstanzi zsinatot középpontba helyező kötetben megtalálhatóak a Lendület kutatócsoport tagjainak (Bárány Attila, Csernus Sándor, Pósán László, Novák Ádám, E. Kovács Péter), együttműködő partnereinek (Fedeles Tamás, Tusor Péter, Prajda Katalin, Jékely Zsombor), csak úgy, mint a Debreceni Egyetem Néderlandisztika Tanszékének egyetemi docensének, Bozzay Rékának írásai is.

A recenzió elérhető itt.