A TNDI oktatói Nagyváradon tartottak előadást

""

2023. május 11-én rendezték meg Nagyváradon a Festum Varadinum konferenciát. A tudományos tanácskozás középpontjában Várad és Bihar vármegye kora újkori története állt. A konferencián részt vettek többek között a Történelmi és Néprajzi Doktori Iskola oktatói is. Papp Klára professzorasszony a magánbirtokon élő hajdúk esetét járta körül a körösszegi minta alapján. Az érdeklődők Bethlen Gábor Váradnak adományozott leveleiről hallhattak bővebben Gálfi Emőkétől. „Várad szerepe az udvartartás színterei között a Rákóczi-korban” címmel tartotta meg előadását Jeney-Tóth Annamária, míg Tózsa-Rigó Attila a váradi kereskedők szerepét tárta fel.

A konferencián elhangzott előadások anyagából tanulmánykötet jelent meg, amely hamarosan pdf formátumban is elérhető lesz az egyetemi könyvtár publikációi között.